Blog

O prawie, przy kawie

Serdecznie zapraszam na mój autorski blog prawniczy, który jest dedykowany zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom fizycznym. Blog ten powstał z myślą o dostarczaniu praktycznych porad i rzetelnych informacji w różnych dziedzinach prawa, z którymi spotykają się Państwo na co dzień. Jako radca prawny specjalizujący się w różnych gałęziach prawa, dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów prawnych i podnoszeniu świadomości prawnej. Zachęcam do regularnego odwiedzania bloga i korzystania z zamieszczonych na nim materiałów. Mam nadzieję, że znajdą Państwo tutaj odpowiedzi na nurtujące pytania oraz inspiracje do skutecznego rozwiązywania problemów prawnych.

Pracodawca w świetle obowiązujących przepisów Kodeksu pracy zobowiązany jest do spełnienia wobec zatrudnianych przez siebie pracowników szeregu obowiązków, do których należą m.in.: terminowa wypłata wynagrodzenia, zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, zadbanie o odpowiednią organizację pracy, a także przeciwdziałać mobbingowi.

Celem zapewnienia ochrony naszego zdrowia lub określonego mienia majątkowego zawieramy umowę ubezpieczenia. Obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia z zakładem ubezpieczeń może wynikać wprost z przepisów prawnych (np. ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu mechanicznego, czy ubezpieczenie OC rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego), bądź może stanowić działania prewencyjne z uwagi na ogólną wartość …

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób boryka się z problemami finansowymi, których podłoże – w zależności od wieku i sytuacji zawodowej wynika z różnych przyczyn, do których najczęściej można zaliczyć: konsumpcyjny tryb życia, nieustannie rosnące koszty utrzymania, nagłą chorobę, której koszty leczenia wymagają dodatkowego wsparcia finansowego, niespodziewaną utratę pracy, czy …

W obecnych czasach, przedsiębiorcy w ramach prowadzonych rozmów biznesowych mających na celu zawarcie określonej umowy, są poddawani weryfikacji swej wiarygodności płatniczej przez potencjalnego kontrahenta, bądź podmiot finansowy (np. bank, fundusz leasingowy). Zasadniczym źródłem informacji dla drugiej strony umowy stanowią nie tylko zaświadczenia o braku zaległości podatkowych, czy zaległościach wobec ZUS …

Ochrona dobrego imienia przedsiębiorcy, niezależnie od tego, czy jest to osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, czy osoba prawna, jest kluczowym elementem ochrony dóbr osobistych w polskim prawie. Naruszenie dobrego imienia jest ściśle związane z naruszeniem dóbr osobistych przedsiębiorcy, które mają charakter niemajątkowy. Dobre imię, renoma, czy ugruntowana pozycja przedsiębiorcy …

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Zadzwoń

669 815 489​

LUB

Wypełnij formularz kontaktowy

Scroll to Top